SEARCHBOX.CZ

Sledujte náš internetový magazín plný recenzí a článků o nejžádanějších produktech, službách a populárních osobnostech.
S námi budete v obraze. Redakce Searchbox.cz

Chorvatsko

Posted by admin

Chorvatsko, jehož starší název zní Charvátsko, je poměrně nová republika (nástupnický stát po bývalé Jugoslávii) na rozhraní střední a jihovýchodní Evropy. Chorvatsko se stane 1. července členem Evropské unie. Hlavním městem je Záhřeb, který má přibližně 800 tisíc obyvatel. V červnu 1991 vyhlásilo Chorvatsko spolu se Slovinskem, což byly dvě nejrozvinutější ekonomiky Jugoslávie, nezávislost. Tento [...]

Cestujeme do Paříže

Posted by petr

Paříž, nejromantičtější město na světě, je nádherné místo na Seině. Zdá se, že mu předchází až příliš skvělá pověst, ale po zájezdu určitě dáte něčemu za pravdu.

Londýn město nad Temží

Posted by petr

Hlavní město Velké Británie leží na jihu ostrova a počítá se k nejvýznamějším městům na světě. Je to dáno jak jeho dlouhou historií, tak soudobým významem na poli kultury a obchodu. Počet obyvatel se v roce 2009 bíží k 9 milionům.

New york americká megapole

Posted by petr

Podle mnohých jde o nejdůležitější město současnosti. Na poznávacím zájezdu v něm najdete takřka vše, co si přejete. Město se dělí na pět čtvrtí – Manattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island.

Berlín centrum evropské kultury

Posted by petr

Pokud máte rádi současnou kulturu a zábavu po celou noc, pak nesmíte na svém poznávacím zájezdu vynechat německou metropoli Berlín.

Japonské hlavní město Tokio

Posted by petr

V celé aglomeraci Tokio žije v roce 2009 okolo 40 milionů lidí, což jej dělá nejlidnatější na světě. Metropole je bláznivé a rušné místo.

Amsterdam

Posted by petr

Otevřené a kosmopolitní, takové je hlavní město Nizozemska. Má jedno z největších historických center a jeho atraktivitu zvyšuje síť vodních kanálů, které obepínají střed starého města.

Vídeň císařské město

Posted by petr

Bývalé hlavní město Rakouska-Uherska i v roce 2009 tak trochu stále žije tehdejší atmosférou. Opulentní, konzervativní a okázalé.

To nejlepší z Říma

Posted by petr

V první řadě si nenechte ujít římské Koloseum, největší antické divadlo, ve kterém se odehrávaly glatiátorské zápasy. Nejlépe zachovalou památkou je Pantheon, v současné podobě stojí už dva tisíce let.

Benátky perla Itálie

Posted by petr

Starobylé italské město, které se rozkládá na 118 ostrovech, navštíví ročně na 12 milionů lidí z celého světa. Mezi jeho největší lákadla patří fakt, že ve městě není žádná automobilová doprava.