SEARCHBOX.CZ

Sledujte náš internetový magazín plný recenzí a článků o nejžádanějších produktech, službách a populárních osobnostech.
S námi budete v obraze. Redakce Searchbox.cz

Garážová vrata

Posted by admin

garážová vrataStavíte-li dům nebo komerční či průmyslový objekt s vjezdem do garáží, nutně budete potřebovat odpovědět na otázku, jaká garážová vrata budou pro vás nejvhodnější. Jelikož se nejedná o produkt, který bychom kupovali každý den, je žádoucí obrátit se na odborníky na garážová vrata či průmyslová vrata.
Garážová vrata slouží nejen k uzavírání objektů, ale i ke kontrole vjezdů a výjezdů. V první řadě však slouží bezpečnosti vás, vašich blízkých a vašeho majetku. Všechna garážová vrata se vyznačují výbornou odolností proti mechanickému poškození, disponují propracovanou zvukovou izolací a jsou zpravidla vyrobeny z tepelně úsporných panelů. Garážová vrata jsou standardně instalována s vynikajícím obvodovým utěsněním. Tímto opatřením se účinně eliminuje prašnost a hlučnost uvnitř objektu a chrání tak váš automobil před účinky nepříznivého počasí. V neposlední řadě garážová vrata plní estetickou funkci, protože se jedná o výraznou a na první pohled viditelnou část domu.
Výrobci a prodejci nabízejí na trhu garážová vrata v nejrůznějším provedení tak, aby uspokojili náročné a rozmanité požadavky svých zákazníků. V běžné nabídce můžeme najít garážová vrata výklopná. Skládají se s rámu a výklopného křídla, které se otevírá pomocí postranních kolejnic. Dále na trhu najdeme garážová vrata dvoukřídlá, jejichž systém je ale dnes mírně zastaralý. Snad nejoblíbenějším druhem vrat jsou garážová vrata sekční. Ta se skládají z ocelových panelů, které se rolují ke stropu pomocí svislých a vodorovných kolejnic. Sekční garážová vrata nejlépe šetří místo, neboť celá masa vrat se vysune nahoru. Velkou výhodu představuje úspora místa i v případě dvojgaráží. Díky nim totiž odpadá nutnost střední přepážky u vjezdu, čímž vzniká neomezený vstup do garáže.
Garážová vrata jsou vyráběna z několika materiálů a v mnoha provedeních. Nejčastěji se můžeme setkat s garážovými vraty kovovými a plastovými. Dále najdeme v prodeji garážová vrata dřevěná nebo poněkud zvláštní skleněná. Oblíbeným a preferovaným stylem je mezi zákazníky kombinace plastových či kovových vrat s dřevěným reliéfem. Tato garážová vrata v sobě snoubí eleganci a vynikající funkčnost. Vybírat lze také vrata, která jsou vyplněna tepelnou izolací nebo bez ní. Tepelná izolace je nenahraditelná v zimních měsících, kdy v garáži zůstává příjemná teplota, která šetří váš automobil, a funkční tepelná izolace samozřejmě výrazně šetří i váš rozpočet.
Garážová vrata se také liší podle míry zabezpečení. Jako nejbezpečnější se jeví vrata, která mají zabezpečovací zařízení integrované již do svého pohonu, které je uvnitř garáže. Zloděj tak pro překonání musí být již uvnitř. Tento systém ale vyžaduje důkladné zabezpečení vchodových, zadních dveří a oken. Téměř všechna garážová vrata mají instalované čepy, které zapadají do rámu. Tímto způsobem je zaručeno, že vrata nepůjdou roztáhnout nebo jinak poškodit. Doplňujícím prvkem bezpečnosti jsou alarmy a signalizátory napojené na nejbližší policejní služebnu.

Comments are closed.