SEARCHBOX.CZ

Sledujte náš internetový magazín plný recenzí a článků o nejžádanějších produktech, službách a populárních osobnostech.
S námi budete v obraze. Redakce Searchbox.cz

Pronájem e-shopu

Posted by admin

E-shop se stal někdy po roce 2000 solidní alternativou pro kamenné obchody a nákupní centra. O několik let později uvedlo 94% Čechů, že v e-shopu už někdy nakupovali. V současné době obraty stále rostou, a tak je e-shop pro obchodníky zajímavou podnikatelskou a investiční příležitostí.

Ti si v první řadě musejí odpovědět na otázku, zda je výhodnější pronájem e-shopu, nebo zda jej koupit a provozovat sami. V případě, že chce investor provozovat vlastní e-shop, musí si připravit daleko více finančních prostředků, než je tomu u pronájmu. Vytvoření webové aplikace pro e-shop se pohybuje v řádů desetitisíců korun a musí se oslovit profesionální dodavatel pro programování a webdesign. Samotné postavení e-shopu trvá v závislosti na složitosti i několik měsíců, kdy svoje zboží touto cestou prodávat nemůžete. Další chybou, kterou se začínající obchodníci dopouštějí, je, že chtějí celou aplikaci vytvořit například pomocí kamaráda. E-shop udělaný „na koleně“ může totiž potencionální zákazníky spíše odradit než přitáhnout.
Pronájem e-shopu naopak všechny tyto počáteční investiční náklady a praktické problémy eliminuje. Za webdesign, funkce a webhostingové služby odpovídá provozovatel e-shopu. Obchodník se tedy nemusí o nic starat. V praxi to vypadá tak, že provozovateli platíte měsíční paušální poplatky a své zboží přes pronájem e-shopu prodáváte. Odpadá tedy nutnost platit měsíční poplatky za hostingové služby, jejichž vyčíslení také není zanedbatelné. Garance stability a bezpečnosti poskytují téměř všichni provozovatelé e-shopu, kteří pronájem nabízejí. To znamená, že e-shop poběží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez výpadků nebo jiných omezení. Bezpečnostní aktualizace probíhají v pravidelných intervalech, čímž se výrazně snižuje riziko, že do e-shopu někdo nabourá nebo jej jinak poškodí. Ale hlavně jsou zaručeny bezpečné transakce tak, aby byli vaši zákazníci plně spokojeni.
Stejně tak se automaticky aktualizují nové funkce a vylepšení e-shopu bez toho, aniž byste museli vy něco udělat. Pronájem e-shopu řeší všechny tyto věci za vás. Je nutné také zmínit, že webhosting, webdesign, aktualizace funkcí a bezpečnostní aktualizace jsou u pronájmu e-shopu zpravidla zdarma. Pronájem e-shopu také nabízí komplexní technickou podporu po celou dobu pronájmu. Provozovatel většinou okamžitě reaguje na vaše otázky a problémy, a to jak po telefonu a e-mailu, tak osobně. Při koupi e-shopu je většinou technická podpora zajištěná pouze po dobu 1 roku. Jestliže se třeba v budoucnu rozhodnete, že vám pronájem e-shopu nevyhovuje, provozovatelé poskytují v těchto případech příjemnou slevu. Poslední věcí, kterou pronájem e-shopu rovněž řeší, představuje otevřenost systému. To znamená, že obrázky a texty můžete měnit vy sami kdykoliv a kdekoliv.
Pronájem e-shopu a jeho webdesign tedy všechny tyto nástrahy řeší za vás a vy se tak můžete v klidu věnovat pouze vašemu bysnysu.

Comments are closed.